slide.jpg
ghasedak9.jpg
6.jpg
trafficpark4-3.jpg
trafficpark4-1.jpg
slide2.jpg
1.jpg
trafficpark4-2.jpg
Untitled_Panorama4 copy.jpg
Prev Next
شما اینجا هستید: صفحه اصلیشهرقاصدک

 

پروژه "شهر قاصدک ها" در منطقه 4 شهرداری تهران

"شهر قاصدک ها" نام طرحی است که به همت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهردار ی منطقه 4 برای سال تحصیلی 94-93 تهیه و تدوین شده است. هدف از این طرح ارتقاء سطح فرهنگ ترافیک شهروندان است. در واقع می خواهیم برای رسیدن به شهری ایمن از نظر ترافیکی، یکسال همه با هم در منطقه 4 تمرین کنیم؛ تا دانسته هایی را که مورد غفلت واقع شده اند را یادآوری کنیم و الگویی مناسب برای کودکان مان باشیم. آنچه کودکان در سنین پایین تر می آموزند، در آن ها نهادینه شده و به رفتار آنان در آینده تبدیل می گردد؛ به همین دلیل الگوسازی صحیح برای کودکان اهمیت بسزایی دارد. موفقیت در هر بخش این پروژه می تواند نمونه ای موفق برای سایر مناطق تهران باشد و شناسایی نقاط ضعف ما را در یافتن راه حل ها یاری می رساند.

مهم ترین اصل، کیفیت و نوآوری در اجرای برنامه و توجه به حقوق شهروندان و همچنین مداومت در رسیدن به نتیجه مطلوب است.

این تمرین شامل محورهای مختلفی است از جمله: ایجاد نظم عمومی در ترافیک، تسهیل رفت و آمد کودکان، معلولان و شهروندان منطقه. سعی بر آن است تا از طریق آموزش به کودکان و بزرگسالان و همچنین تبلیغات در سطح منطقه، باعث بالا رفتن ایمنی، کاهش تصادفات و سوانح شویم. یکی دیگر از موارد بسیار مهم در این طرح توجه به خطوط خیابان هاست که از طرف شهرداری تهران به عنوان حریم امن نام گذاری شده اند.

سعی داریم که منطقه 4 را به عنوان منطقه سبز تهران حفظ کنیم و برای تحقق آن لازم است که فرهنگ پیاده روی در مسیرهای نزدیک، استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی مورد توجه قرار گیرد. لذا در شهر قاصدک ها بر این امر تأکید داریم.

پروژه شهر قاصدک ها شامل ارزیابی مرحله ای نیز می باشد. بدین ترتیب در هر مرحله میزان پیشرفت و تأثیرگذاری آن مورد بررسی قرار می گیرد تا نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف پیش از اجرای مراحل بعدی برطرف گردد.

از همه شهروندان منطقه 4 می خواهیم که با رعایت نکات ایمنی به عنوان عابرپیاده، راننده و یا دوچرخه سوار ما را در ساختن شهر قاصدک ها یاری رسانند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند تعامل نزدیک مسئولان و شهروندان منطقه 4 هستیم. ان شاء الله

 

 

شهر قاصدک هاشهر قاصدک ها